oslava Dne matek

OSLAVA DNE MATEK

Posezení ke Dni matek se uskutečnilo v sále místního kulturního domu v sobotu 5. května od 16 hodin. Pod vedením ředitelky Hany Maťhové a učitelky Kristýny Přibylové vystoupilo jedenáct dětí z místní mateřské školy. Zpívaly, tančily, představovaly jarní kytičky, mávaly barevnými šátky a přednášely krátké básničky a říkanky. Z písmenek, které mělo každé jednotlivé dítko zavěšené na krku, postupně vytvořily slovo MAMINKA. Svým bezprostředním vystoupením potěšily nejen své rodiče, ale všechny maminky, babičky i prababičky v sále. Tři dětské páry z kroužku tanečního mistra Jaroslava Bolka na skladby skupiny Abba postupně předvedly tři ukázky latinskoamerických tanců. I oni sklidili zasloužený potlesk a malou odměnu. Podávalo se občerstvení, hudební produkci na varhany zajišťoval Jindřich Jírovec, který je Zbelítově už dobře známý a oblíbený.

 V průběhu večera vtrhly do sálu dvě podivně ustrojené figury -„dědek a blonďatá bába“. Dědek trochu připomínal Charlie Chaplina, bába blondýna zase oslňovala nádherně dlouhou žlutou parukou. Svým tancem, pohybovými kreacemi, dialogy i divadelními kousky pobavili celou společnost nejen v sálu, ale i ve výčepu. Tam se totiž oslavovalo vítězství a bylo pořádně veselo. V letošní první okrskové soutěži, která se konala v Pechové Lhotě u příležitosti 120. výročí založení tamního SDH,  právě mužské družstvo zbelítovských hasičů zvítězilo.

Velký dík patří 12 místním ženám, které na tuto akci ochotně napekly cukroví ať už ve sladké či slané verzi, nebo vyrobily obložené chleby a jednohubky. Jsou to: Radka Přibylová, Ludmila Přibylová, Michaela Himmelová, Marie Hrůzová, Magda Chvojanová, Marcela Bauerová, Alena Říhová, Petra Novotná, Renáta Frydrychová, Marie Nováková, Marcela Timoranská a Eva Taterová.

foto a text / -et- 

vystoupily děti z MŠ

vystoupily děti z místní MŠ