dětský karneval

DĚTSKÝ KARNEVAL

     Sál ověšený balónky přivítal v sobotu 3. března odpoledne všechny děti, které se přišly vydovádět na tradiční karneval. K vidění byly malé i velké princezny, berušky, dvě mušketýrky, Karkulky, král, vlk, upírka, bílá paní nebo indián. Také několik vodníků, klaunů, pirát, Šípková Růženka, ale i lev, tučňák a spousta zvířecích i dalších masek. Přišlo přes stovku dospělých a přes sedmdesát dětí. Hudbu obstarávali a mixovali dva „pokrevní indiánští bratři“ Oťas Říha a Pavel Chvojan. A nejen to, v jednu chvíli se sál změnil v taneční mini školičku a DJ Oťas názorně učil děti Ptačímu tanci. Vyřádili se všichni: děti, maminky, babičky i taneční parťák Libor Šimák, který Oťasovi zdatně sekundoval.

Karnevalovým převlekům neodolali ani sami pořadatelé a přestrojili se také. Mašinku s dětmi řídila rudovlasá vodnice s culíky, na parketě si taneční rytmy v typických pončech a sombrerech užívaly dvě Mexičanky, vstupenky prodávala Červená Karkulka s Kočičkou, o indiánech už řeč byla. Odpoledne dětem zpestřily i dvě soutěže, za jejichž plnění dostávaly sladké odměny. Velmi očekávané bylo vystoupení kouzelníka Ondřeje Hrtoně, vystupujícím pod uměleckým jménem Magic Black. Předvedl triky, kouzla, iluze a sklidil zasloužený obdiv a potlesk. Zlatým hřebem ale byla tombola, která byla během půl hodiny vyprodaná. Letos obsahovala 310 cen a podařilo se jí pořídit za laskavé pomoci dárců a sponzorů, kteří přispěli finančně, věcnou cenou nebo cenu vytvořili svojí prací. I díky nim se karneval těší dobrému renomé, je vyhledávaný, hojně navštěvovaný a také ziskový.

Poděkování patří: SDH Zbelítov, Jiřímu Hrůzovi, Otomaru Říhovi (ml.), Vlastovi Říhovi, Františku Štrubinskému, Marii Mikšovské, Miladě Schweigerové, Vlastě a Liborovi Štvánovým, Jednotě SD Milevsko, hostinskému Pepovi Holému. Děkujeme místním maminkám a ženám, které se jakkoliv zapojily, ať už finančně, věcným darem nebo samy něco vyrobily. Děkujeme i anonymním dárcům, kteří svůj příspěvek vložili do kasičky v obchodě Jednoty.

foto a text / -et-